Sıkça Sorulan Sorular

Web sitemiz üzerinden rezervasyonunuzu, aracı alış tarihinizden en az 24 saat en çok 12 ay önce yapılabilirsiniz. Araç alış tarihinize 24 saatten az süre kalmışsa, telefonla +90 534 356 6565 numarayı arayarak rezervasyon yapmanızı öneririz

Rezervasyon nasıl yapabilirim?

Araç Kiralama Tarihlerini kiralama formundan seçtikten sonra araç filomuzdan istediğiniz aracı belirleyip Rezervasyon Yap tuşuna basıp rezervasyon formuna geçersiniz. . Alternatif olarak bize ulaşın bağlantısındaki telefon numaralarımızdan da telefonla rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon işlemi için ödeme gerekiyor mu?

Araç rezervasyon ve fiyat garantisi için, rezervasyon sırasında toplam kiralama ücretinin en az %20'si tutarında ön ödeme talep edilebilir ve kalan bakiye araç tesliminde ödenir.

İsteğe bağlı ek hizmetleri rezervasyonda bildirmek gerekli midir?

Eğer çocuk koltuğu, navigasyon cihazı, kar zinciri vb ekipmana ihtiyacınız varsa, rezervasyon sırasında bildirdiğinizde ekipman araç alış tarihinde sizin için ayrılır. Rezervasyonunuzda talep etmemenize rağmen, araç tesliminde talep ederseniz, ekipman müsaitse size sağlanabilir. Ek sürücü, ek sigorta gibi diğer isteğe bağlı hizmetlere rezervasyon sırasında yada araç alışında karar verebilirsiniz.

Araç kiralama için yaş sınırı var mıdır?

Evet, minimum araç kiralama yaşı 23, maksimum 75 tir. Ekonomi ve Compact araçlar için gerekli yaş 23, standart ve daha üst gruplar için en az 3 senelik ehliyet ve 25 yaş gereklidir. Lüks ve daha yüksek gruplar için 3 senelik ehliyet ve 28 yaş üstü gerekiyor. Eğer 75 yaş üstüyseniz lütfen bize bildiriniz, bazı bölgelerde yaş sınırlamaları geçerli olabilir.

Rezervasyon onayını nasıl alacağım?

Rezervasyon sırasında vereceğiniz email adresinize rezervasyon onayı iletilir. Lütfen email adresinizi yazarken veya telefonda verirken doğruluğunu kontrol ediniz.

Rezervasyon yaptıktan sonra nasıl değişiklik yapabilirim?

Email, telefon veya faks ile bize ulaşarak rezervasyon değişiklik talebinizi iletebilirsiniz. Değişiklik talebiniz tarafımızdan onaylandıktan sonra geçerlilik kazanır. Ancak, araç alış tarihinize 48 saatten az bir süre kaldıysa, ofis veya acil durum telefonlarımızdan arayarak değişiklik yapmanızı öneririz. Rezervasyon Tel: +90 534 356 6565 Acil durum Tel/24 saat: +90 534 356 6565

Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

Tüm iptal talepleri yazılı olarak email veya faks ile tarafımıza iletilmelidir. İptal talebiniz yazılı olarak bize ulaştıktan sonra işleme konacaktır. Telefonla yapılan iptaller, sizin yerinize başkası da iptal ettirebileceği için güvenli olmayıp, kabul edilmemektedir. Araç alış tarihinizde kalan süreye göre rezervasyon iptal ücreti tahsil edilebilir. Lütfen araç kiralama şartları sayfasındaki iptal koşullarını okuyunuz.

Havaalanında aracı nasıl teslim alacağım?

Havaalanı alış yeri/adresi rezervasyon onayında belirtilir. İneceğiniz havaalanı geliş terminali çıkış kapısında isminizin yazılı olduğu bir tabela ile personelimiz sizi karşılayarak araç alış işlemlerinizi tamamlar. Aracınız terminal çıkışı önünde ya da havaalanı otoparkında teslim edilir.

Şehir içinden kiralamalarda aracı nasıl teslim alacağım?

Şehir içi alış için ofis adresi rezervasyon onayında belirtilir. Rezervasyon sırasında bilgilendirdiğinizde otel, ev adresi, otogar, liman ve gardan araç teslimi yapılabilir. Ofis dışı alış/iade için gidilecek mesafeye göre ek ücret talep edilebilir. Lütfen araç kiralama şartlarında Araç Alış & İade Yeri bilgilerini inceleyiniz.

Ofis saatleri dışında araç teslim edebilir misiniz?

Havaalanlarından 365 gün 24 saat araç teslim edilir. Şehir ofislerinden ise ofis çalışma saatleri içerisinde 09:00-19:00 teslim edilir. Önceden bilgi verildiğinde şehirlerden kiralama ofisinin onayı ile ofis saatleri dışında araç teslim edebilir.

Araç alışında hangi belgeler gereklidir?

Ehliyet, TC kimlik numarası ve minimum 6 ay geçerli kullanılabilir limiti olan Visa/Master Card kredi kartı gereklidir. Kiralayan dışında ek sürücüler varsa (en fazla 2 ek sürücü olabilir), ek sürücülerinde ehliyet ve TC kimlik numaralarını hazır bulundurmaları gerekir.

Hangi tür ehliyetle araç kiralayabilirim?

Yerli, yabancı veya uluslararası, en az iki yıllık ehliyetle araç kiralayabilirsiniz. Bazı araç gruplarında en az 3 yıllık ehliyet istenebilir.

Kredi kartı olmadan araç kiralayabilir miyim?

Evet mümkündür, araç marka ve modeline göre minimum 500 TL teminat depozito olarak alınır. Kiralama süresi bitiminden itibaren 15 ya da 20 gün içerisinde trafik cezaları tebliğ edildiğinden dolayı ofis yada şubelerimize yakın bölgedeyseniz elden eğer şehir dışındaysanız IBAN numarası vererek hesabınıza depozito ücreti yatırılır. Gelen trafik ceza dekontları whatsapp ya da e-mail ile gönderilir. Sizin kontrata göre onaylamanız durumunda mail order sistemi ile kredi kartı hesabınızdan çekilir.

Aracı tam dolu depo yakıtla alabilir miyim?

Yakıt politikasına göre araçlar full depo verilmez. Araç kiralama başlangıcında yakıt deposu seviyesi nasılsa, aynı seviyede iade yapılması gereklidir. Ancak, dilerseniz kiralama başlangıcında ücreti tahsil edilmek üzere ön ödemeli yakıt siparişi verebilirsiniz. Araç kiraya çıkmadan önce talep edilen yakıt (1/4, 1/2, full depo) araca doldurularak ücreti teslimde peşin tahsil edilir. Ön ödemeli benzin hizmeti satın alarak kiraladığınız aracı dönüşte boş depo ile getirmeniz gerekmektedir, fazla yakıtla dönen araçlarda yakıt iadesi yapılamaz.

Arkadaşım aracı sürebilir mi?

Kiralama kontratına ehliyet bilgileri ve imzası alınmış sürücüler dışında araçları başka kişiler kullanamaz. Kayıtlı sürücü dışında bir kişi aracı kullanıp hasara sebep olursa, sigortalar geçersiz olur.

Yurtdışına kiralanan araçla seyahat edebilir miyim?

Hayır, kiralık araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz. Aksi olduğu takdirde sigortalar geçersiz olup, kiralayan araç bedelini ödemekle yükümlü olacaktır.

Kaza halinde ne yapmalıyım?

Aracı yerinden oynatmadan bize haber veriniz. Ofis saatleri dışında acil durum telefonumuzdan ulaşabilirsiniz +90 534 356 6565 (24 saat). Yaralanmalı bir kaza değilse bizim rehberliğimizde kazaya karışan araçla, aracınızın torpido gözünde bulunan tutanak belgesini kullanarak kaza raporunu tutup, en yakın sağlık merkezinde alkol ölçümü yaptırınız. Yaralanmalı, çoklu aracın karıştığı veya tek taraflı bir kaza ise en yakın yerel trafik polisi/jandarma görevlisini kaza yerine çağırarak rapor tutturup, alkol raporunuda alınız. Biz mümkün olan en kısa sürede yol yardımı ekibimizi kazanın olduğu yere gönderip aracı çektirir ve sizin ulaşacağınız yere varmanızı sağlayabiliriz. Kiralayanın %100 kusurlu olmadığı durumlarda yeni bir kiralık araç size tahsis edilir.

Araç arızasında ne yapmalıyım?

Aracı hareket ettirmeden hemen bize haber veriniz. Ofis saatleri dışında acil durum telefonumuzdan ulaşabilirsiniz +90 534 356 6565 (24 saat). Ofislerimizden olan haklılığınıza göre en yakın yol yardımı aracı gönderilerek aracın arızası giderilir. Arızanın kısa sürede giderilemeyeceği durumlarda, yeni kiralık araçla değiştirilir.

Havalananında aracı nerede bırakabilirim?

Personelimiz siz giden yolcu terminali girişinde karşılayıp aracı teslim alacaktır.

Şehiriçinde aracı nerede bırakabilirim?

Şehir içi ofisimiz veya rezervasyon sırasında bilgilendirdiğiniz de otel, ev adresi, otogar, liman ve garda aracı teslim edebilirsiniz. Ofis dışı alış/iade için gidilecek mesafeye göre ek ücret talep edilebilir

Aracı kiralama kontratında belirtilen dönüş tarih/saatinden önce veya sonra bırakabilir miyim?

Önceden bize haber verip, ilgili ofisin onayını aldığınızda mümkündür. Kiralamayı uzatmak istediğinizde, aracın bir sonraki müşteri için rezervasyonu varsa, periyodik bakım zamanı gelmişse veya kiralama ücreti ödenmemişse uzatma talebiniz onaylanmayabilir.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.